Allstar Refjúdží Company uvádí nové nastudování projektu Pakosti a drabanti pod názvem Šašci, špióni a prezidenti. V hudebně-divadelní show, která vznikla na základě autorského konceptu Hany Andronikove a Jany Svobodové, se v ostrých kontrastech střetávají ambice, představy, touhy a sny jednotlivých postav na pozadí současné politické situace. Hrané skeče jsou propleteny originálními skladbami kapelníka Allstar Refjúdží Bandu - Michaela Romanyshyna, který spolu s dalšími hudebníky vytváří živý hudební doprovod.
Režie a scénografie: Jana Svobodová
Koncepce: Jana Svobodová a Hana Andronikova
Scénář: Hana Andronikova
Hudba: Michael Romanyshyn
Hudební a scénografická spolupráce: Philipp Schenker
Pohybová spolupráce: Ivana Hessová
Světelný design: Pavla Beranová
Světla: Michael Bláha
Kostýmy a objekty: Štěpán Růžička
Hrají členové Allstar Refjúdží Company: Petra Lustigová, Miran Kasem, Jing Lu, Eva Hromníková, Philipp Schenker, Ivana Hessová
Premiéra 25. března 2010
Délka představení: 1 h. 10 min.
Šašci, špióni a prezidenti – Allstar Refjúdží Company uvádí nové nastudování projektu Pakosti a Drabanti pod názvem Šašci, špióni a prezidenti. V hudebně-divadelní show, která vznikla na základě autorského konceptu Hany Andronikové a Jany Svobodové, se v ostrých kontrastech střetávají ambice, představy, touhy a sny jednotlivých postav na pozadí současné politické situace. Hrané skeče jsou propleteny originálními skladbami kapelníka Allstar Refjúdží Bandu - Michaela Romanyshyna, který spolu s dalšími hudebníky vytváří živý hudební doprovod. Tvůrčí soubor se skládá z herců různých národností, na jevišti zazní vedle češtiny i kurdština, čínština, němčina a slovenština. Každý z performerů tančí, zpívá a hraje na několik hudebních nástrojů. Dynamiku celého představení podtrhuje rytmika, která vychází z etnických tanců a vytváří základní pohybový kód.
Pakosti a Drabanti prekračujú konvenčnú hranicu definície politického divadla, púšťajú sa do ostrej debaty na aktuálne témy…
Eva Kyselová, Divadelní noviny
Divák se může obeznámit, aspoň zčásti, nejen s důvody, proč se rozhodli odejít ze své vlasti a přijít k nám, ale může si také užít své vlastní, podvědomé xenofobní nálady a posoudit, jaké pocity se v něm probouzejí při představě, že by na Pražském hradě zasedl Kurd nebo Číňan. Je to zábavné. Obzvlášť když shledá, jak je pro něj ta představa nepřijatelná nebo neobvyklá.
Roman Sikora, Deník Referendum
Sympatickým záměrem autorek bylo dát volnost různorodým hereckým temperamentům a talentům, čímž vznikla chemická „naddivadelní“ sloučenina, která chvílemi třeskne a zasyčí i zajímavě. Jděte se na to podívat sami.
Jiří Peňás, Lidové noviny