Režie: Jan Frič
Dramaturgie: Tereza Marečková
Scéna a kostýmy: Pavla Kamanová
Hudba: Jakub Kudláč
Hrají: Lukáš Příkazký, Jiří Panzner, Radovan Klučka, Tomáš Dianiška, Richard Fiala
Premiéra: 8. března 2015
Délka představení: 1 hodina a 30 minut bez přestávky
O hezkých věcech, které zažíváme - Kolektivní inscenace o dobru, kráse, radostech z maličkostí. Vedle básní Jakuba Demla zní úryvky z Receptáře či Divácké zprávy na Primě. Sladce ironická inscenace o osobních pocitech štěstí a radosti všech zúčastněných.
Režisér Frič si dodal odvahy a prezentuje se v tomto představení patrně ve své nejupřímnější poloze. Přestává zastírat, jak vnímá divadlo, a co mu skutečně připadá vtipné. Zatímco v Andělech mezi námi, které také dělal ve spolupráci s Masopustem, se vysmíval pouze smrti, zde se už vysmívá úplně všemu.
Kateřina Nechvílová, Literární noviny
Jan Frič (1983) – Je absolventem oboru režie činoherního divadla na pražské DAMU, jeho specifický rukopis se opírá především o bizarní čtení textů, zviditelňování skrytého a potlačeného. Pravidelně spolupracuje s Divadlem Na zábradlí, s Klicperovým divadlem, se společností Masopust nebo s A studiem Rubín. „Jan Frič je pozoruhodný režisér, který si – na půdorysu klasických (Tartuffe a Orestek v Divadle Na zábradlí) i současných (Kokkola v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, Polonéza Ogińského v Divadle Na zábradlí) textů - staví svoje vlastní pestrobarevné zámky. Nejsou to jen samoúčelné hrátky. Vlastně společně vytvářejí svébytný vesmír, v němž se poznávají ve všem nevkusu a užívání pop-kulturních odkazů zážitky těch, kdo trávili dětství a dospívání v devadesátých letech. S jistou nadsázkou, protože se celé věci věnuje důsledně a vytrvale (do čehož nakonec zapadají i (spolu)autorské projekty, v nichž je možná režijně nejukázněnější – tedy zatím třídílný cyklus diskokabaretů House of Love a rozmarný životopis Jaroslava Haška Kabaret Hašek z pera Miloše Orsona Štědroně v A Studiu Rubín), by se dal prohlásit za jediného generačního režiséra nastupující, resp. již nastoupivší divadelní generace,“ napsal Vojtěch Varyš.
Masopust - Obecně prospěšná společnost Masopust je nezávislým divadlem, působícím od roku 2008 v oblasti dramaturgické archeologie propojené se současnými tématy a obrazovou režií. Má za sebou úspěšná představení Vytrvalý princ, Čupakabra, Orlando, Andělé mezi námi, Magor v Betlémě a další. Od ledna 2014 má svou stálou scénu v Eliadově knihovně v Divadle Na zábradlí. Mezi pravidelné spolupracovníky patří kromě Jana Friče režiséři Anna Petrželková a Štěpán Pácl, na dramatizacích pravidelně spolupracuje Lenka Lagronová, dále s Masopustem spolupracují scénografové Andrej Ďurík a Pavla Kamanová a hudební skladatel Jakub Kudláč. Dramaturgyní Masopustu je Tereza Marečková. Herecky s Masopustem spolupracují Pavla Beretová, Magdaléna
Borová, Ivana Uhlířová, Patrik Děrgel, Richard Fiala, Radovan Klučka, Miloslav König, Lukáš Příkazký, Jiří Panzner a další.